Vinnere og nominerte 2022

Vi gratulerer alle nominerte og vinnere av årets filmfest!

28.04.202214:19 Steinar Pleim Johansen

Salten Kultursamarbeid og samarbeidspartnere er svært fornøyd med at det endelig kunne være en fysisk prisutdeling for ungdommene i Salten!

Gratulerer til alle nominerte og vinnere! 

Nærmere 1000 deltakere var til stede på årets Filmfest som for første gang prøvde formatet med stående publikum. Filmfest Salten er i stadig utvikling, og samarbeidspartene ser virkelig frem til 20-års-jubileet i 2024!




Kvelden ble gjennomført i et fullsatt Svømmehallen arena i Bodø, der alle kommuner var representert. 
Energien i salen var til å ta og føle på, og som alltid ble det utdelt prisvinnere i kategoriene dokumentar, fiksjon, animasjon, beste skuespiller, miljøfilm, folkets pris, og fagpris. I tillegg ble det delt ut en hederspris til en av Filmfest Saltens travere - Per Sundes.

Årets nominerte og vinnere:

KATEGORI FILM SKOLE
Beste fiksjon Hos helsesøster Beiarn skole
En koffert Tvernlandet skole
Det går fint Hunstad skole
2MUCHFAME Bankgata skole
08.42 (Vinner) Saltvern skole
Beste dokumentar Da ungdomstida ble satt på vent (Vinner) Løpsmark skole
Odda: Min historie Hunstad skole
Sulis The Little Movie Vestmyra skole 
Beste animasjon Between two worlds Ørnes skole
I hodet mitt (Vinner) Vestmyra skole
Stopp Bankgata skole
The Costume Hunstad skole
Beste skuespiller (fra alle innsendte) Ida Nikoline Berg "Kjendisprat" (Vinner) Glomfjord Skole
Martine Alstad-Peeters og Hedda Marie Braastad
"Dæven steike den utroskapen"
Alstad skole
Hanna Eriksen "2MUCHFAME" Bankgata skole
Isak Pedersen og Ludvik Almli-Solheim "Jakt" Leinesfjord skole
Juryens fagpris (filmteknisk) Dæven steike den utroskapen Alstad skole
 
Beste miljøfilm (Juryeres av IRIS Salten) Livets utvikling i en søppelfylt verden Rønvik skole
Plastens hevn Vestmyra skole
Åpne øynene dine (Vinner) Saltvern skole
Miljøet (Bønne Boysa ft. Gæbberen) Bankgata skole
Folkets pris (Folkeavstemming) Jakten på Dr. Sheik Rønvik skole